Safir...
İptal/İade Politikası
İptal/İade Politikası [v1 01/2020]

safirhosting.com İPTAL İADE POLİTİKASI

Bu doküman, Oğuzlar Mahallesi 1397 Cd. No:11/1 Çankaya/ANKARA adresinde mukim SafirNET Yazılım ve Danışmanlık SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ( bundan böyle HİZMET SAĞLAYICI şeklinde anılacaktır) tarafından, sahip olduğu www.safirhosting.com alan adı üzerinden yapılan satışlarla ilgili iptal ve iade koşullarını içermektedir.

Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

www.safirhosting.com, üzerinde satın alınan ürünler, türlerine göre bu politikada belirtilen sürelerde iptal ve iade edilebilir ya da edilemez. İptal ve iade koşulları ilerleyen maddelerde belirtilmiştir.

Bu İade Politikası için sözleşme tarihi, geçerli ürün veya hizmet sözleşmesi uyarınca HİZMET SAĞLAYICI tarafından işleme alınan bir ürün veya hizmetin satın alınma tarihi anlamına gelir.

İptal ve iade yalnızca yeni satın alımlarda söz konusudur, yenilemelerde ve yükseltmelerde iptal ve iade gerçekleştirilmez.

Satın alım sürelerine göre ürünlerin iptal edilebileceği zaman aralıkları şu şekildedir:

• Yıllık Satın Alımlar (Bir yıl ve üzeri sözleşmeler): Sözleşme tarihinden itibaren 15 gün içinde
• Aylık Satın Alımlar (Bir yıldan az olan tüm satın alımlar)
Sunucular için sözleşme tarihinden itibaren 72 saat içinde
Diğer iade edilebilir ürünler için sözleşme tarihinden itibaren 48 saat içinde

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler iptal edilemez ve müşteri bu tür sözleşmelerde iade talep edemez. Bu kapsamdaki ürünler şu şekildedir:

a. Alan adları (kayıt ve yenileme)
b. Tüm üçüncü parti lisanslar
c. SSL ve güvenlik ürünleri
d. Sunucu ürünleri (özel iade koşullarına tabidir)

Ücret iadesi kapsamında ücret iadesi talep edilen ürün ve servislerde, müşterilere kampanya kapsamına hediye olarak sağlanan ve anında ifa edilen hizmet ve ürünlerin bedeli iade edilmez. Hediye ürünlerin bedeli toplam ürün iade bedelinden düşülerek iade gerçekleştirilir.

Alan adı transferinin çeşitli sebeplerden tamamlanamadığı durumlarda, müşteriye bir alan adı alma hakkı sağlayan “Kupon Kodu” üretilir.

Müşteriler para iadelerini ödeme metoduna geri ödeme olarak ya da Kupon Kodu ile alabilirler.

BİLGİ VE İLETİŞİM

Kullanım Koşullarına ilişkin sorularınız için yasal@safirhosting.com mail adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.