Safir...
Sık Sorulan Sorular
Dedicated Sunucular [4 Soru]

Dedicated Sunucu Nedir?

Dedicated sunucularda, diğer sunucu türlerinden farklı olarak yazılımsal ve donanımsal bütün kaynaklar, paylaşımsız olarak tek bir kişiye ya da şirkete tahsis edilir. Bu anlamıyla, dedicated server sahibi olduğunuzda bu sunucunun ram, disk, işlemci, bant genişliği gibi kaynaklarının tamamı sadece sizin kullanımınıza verilir.


Control Panel Nasıl Yüklenir?

Konusunda uzman teknik kadromuz seçtiğiniz Dedicated sunucu üzerine ihtiyacınız olan panel kurulumunu ücretsiz şekilde yapmaktadır


Özel Konfigurasyonlar Alabilir miyim?

Dedicated sunucular sadece sizin kullanımınıza sunulan özel donanımlardır. Bu sebep ile mevcut planlar dışında özel konfigurasyonlara sahip olmanız mümkün değildir.


İşletim Sistemini Değiştirebilir miyim?

Dedicated sunucunuz üzerinde sunucu tarafından desteklenen dilediğiniz işletim sistemini kullanabilirsiniz.

Bayi Paketleri [2 Soru]

Bayi Paketi Nedir?

Bayi barındırma, hesap sahibinin, üçüncü taraflar adına web sitelerini barındırmak için ayrılan sabit disk alanını ve bant genişliğini kullanma yeteneğine sahip olduğu bir web barındırma biçimidir.


Bayilik Planımı Dilediğim Zaman Yükseltebilir miyim?

Mevcut Bayilik Planı aboneliğinizi üst paketlere dilediğiniz zaman yükseltebilirsiniz.


Shared Hosting [3 Soru]

Shared Hosting Nedir?

Shared Hosting (Paylaşımlı Hosting), tek bir fiziksel sunucu kaynağının birçok kullanıcıya limitler halinde bölünerek barındırma servisi şeklinde sağlanmasıdır. Shared yani Paylaşımlı Hosting adı verilen bu barındırma türünde tüm hosting sahibi kullanıcılar aynı sunucu üzerinde farklı limitlerle yer alıp, sunucuya ait aynı donanım kaynağını tüketirler


Shared Hosting, Aynı Zamanda e-Posta Barındırmayı İçeriyor mu?

Shared Hosting'den farklı olarak sunulan e-Posta planlarımız ile mevcut hizmetinize ekleyebilirsiniz.


Mevcut Shared Hosting Planımı Yükseltebilirmiyim?

Mevcut Shared Hosting aboneliğinizi üst paketlere dilediğiniz zaman yükseltebilirsiniz.


SSL Sertifikalar [2 Soru]

SSL Sertifika Nedir?

SSL (Güvenli Yuva Katmanı) sertifikası, bir web sitesinin kimliğini doğrulayan ve SSL teknolojisi kullanan bir sunucuya gönderilen bilgileri şifreleyen bir dijital sertifikadır. Şifreleme, verileri şifresi kırılamayan ve sadece doğru şifre çözme anahtarıyla okunabilir hale çevrilebilen bir formatta bir araya getirme sürecidir. Sertifika, İnternet'te ticari faaliyet gösterilmesi durumunda çevrimiçi kurumun bilgilerini belirleyen elektronik bir şifre görevi görür. İnternet kullanıcıları Web sunucularına gizli bilgilerini göndermeye çalıştığında kullanıcının tarayıcısı, sunucunun dijital sertifikasına erişir ve güvenli bir bağlantı kurar.


SSL Sertifika Nasıl Yüklenir?

Bir CSR oluşturup sertifika isteğinde bulunduktan sonra, sertifika dosyalarınızı indirebilir ve sunucunuza yükleyebilirsiniz.

VPS Sunucular [4 Soru]

VPS Sunucuların Yedekleme Politikası Var mı?

Saatlik, Günlük, Haftalık ve Aylık olarak çeşitli yedekleme politikalarımız bulunmaktadır. Seçtiğiniz plan dahilinde sunucularınızda Backup işlemleri yapılmaktadır.


VPS Sunucuların Artıları Nelerdir?

VPS yani Virtual Private Server, fiziksel bir sunucunun sanallaştırma yazılımları ile birden çok sunucuya bölünerek kaynakları en verimli şekilde kullanmasını sağlayan yapıdır. Her VPS birbirinden bağımsız ve dedicated bir sunucu gibi çalışır.


VPS Hosting, Aynı Zamanda e-Posta Barındırmayı İçeriyor mu?

VPS Hosting'den farklı olarak sunulan e-Posta planlarımız ile mevcut hizmetinize ekleyebilirsiniz.


Mevcut VPS Hosting Planımı Yükseltebilirmiyim?

Mevcut VPS Hosting aboneliğinizi üst paketlere dilediğiniz zaman yükseltebilirsiniz.