Sık Sorulan Sorular

Dedike Sunucular

Dedike/Atanmış Sunucu Nedir?
Dedike/Atanmış sunucularda, diğer sunucu türlerinden farklı olarak yazılımsal ve donanımsal bütün kaynaklar, paylaşımsız olarak tek bir kişiye ya da şirkete tahsis edilir. Bu anlamıyla, dedike/atanmış sunucu sahibi olduğunuzda bu sunucunun ram, disk, işlemci, bant genişliği gibi kaynaklarının tamamı sadece sizin kullanımınıza verilir.
Kontrol Paneli Nasıl Yüklenir?
Konusunda uzman teknik kadromuz seçtiğiniz dedike/atanmış sunucu üzerine ihtiyacınız olan panel kurulumunu ücretsiz şekilde yapmaktadır. Bunun için kullanıcı panelinizden destek talebi oluşturmanız yeterlidir.
Özel Konfigürasyonlar Alabilir miyim?
Dedike/Atanmış sunucular sadece sizin kullanımınıza sunulan özel donanımlardır. Bu sebep ile mevcut planlar dışında özel konfigürasyonlara sahip olabilmek için kullanıcı panelinizden açacağınız bir destek talebi ile Satış Ekiplerimize ulaşabilirsiniz.
İşletim Sistemini Değiştirebilir miyim?
Dedike/Atanmış sunucular tamamen sizin kontrolünüzdedir. Kullanmış olduğunuz dedike/atanmış sunucunuzun desteklediği işletim sistemlerinden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Bayi Paketleri

Bayi Paketi Nedir?
Bayi barındırma/Bayi Paketi, hesap sahibinin, üçüncü taraflar adına web sitelerini barındırmak için ayrılan sabit disk alanını ve bant genişliğini kullanma yeteneğine sahip olduğu bir web barındırma biçimidir.
Bayilik Planımı Dilediğim Zaman Yükseltebilir miyim?
Mevcut Bayilik Planı aboneliğinizi üst paketlere dilediğiniz zaman kullanıcı alanınız üzerinden Yükselt butonunu kullanarak yükseltebilirsiniz.

Paylaşılan Hosting

Paylaşılan Hosting Nedir?
Paylaşılan Hosting, tek bir fiziksel sunucu kaynağının birçok kullanıcıya limitler halinde bölünerek barındırma servisi şeklinde sağlanmasıdır. Paylaşılan Hosting adı verilen bu barındırma türünde tüm hosting sahibi kullanıcıları aynı sunucu üzerinde farklı limitlerle yer alıp, sunucuya ait aynı donanım kaynağını tüketirler.
Paylaşılan Hosting, Aynı Zamanda e-Posta Barındırmayı İçeriyor mu?
Paylaşılan Hosting Planlarımız dahilinde e-posta servisi bulunmaktadır. Ancak dilerseniz farklı olarak sunulan e-Posta planlarımızı mevcut hizmetinize ekleyebilirsiniz.
Mevcut Paylaşılan Hosting Planımı Yükseltebilir miyim?
Mevcut Paylaşılan Hosting aboneliğinizi üst paketlere dilediğiniz zaman kullanıcı alanınız üzerinden Yükselt butonunu kullanarak yükseltebilirsiniz.

SSL Sertifikalar

SSL Sertifika Nedir?
SSL (Güvenli Yuva Katmanı) sertifikası, bir web sitesinin kimliğini doğrulayan ve SSL teknolojisi kullanan bir sunucuya gönderilen bilgileri şifreleyen bir dijital sertifikadır. Şifreleme, verileri şifresi kırılamayan ve sadece doğru şifre çözme anahtarıyla okunabilir hale çevrilebilen bir formatta bir araya getirme sürecidir. Sertifika, İnternet’te ticari faaliyet gösterilmesi durumunda çevrimiçi kurumun bilgilerini belirleyen elektronik bir şifre görevi görür. İnternet kullanıcıları Web sunucularına gizli bilgilerini göndermeye çalıştığında kullanıcının tarayıcısı, sunucunun dijital sertifikasına erişir ve güvenli bir bağlantı kurar.
SSL Sertifika Nasıl Yüklenir?
Bir CSR kodu oluşturup sertifika isteğinde bulunduktan sonra, sertifika dosyalarınızı indirebilir ve sunucunuza kolaylıkla yükleyebilir veya Auto-Install modülleri kullanabilirsiniz.

VPS / Sanal Sunucular

VPS/Sanal Sunucuların Yedekleme Politikası Var mı?
Saatlik, Günlük, Haftalık ve Aylık olarak çeşitli yedekleme politikalarımız bulunmaktadır. Seçtiğiniz plan dahilinde sunucularınızda Yedekleme işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca kullanıcı alanınız üzerinden plan limitiniz kadar Snapshot/Gölge Kopya alabilirsiniz.
VPS/Sanal Sunucuların Artıları Nelerdir?
VPS yani Virtual Private Server, fiziksel bir sunucunun sanallaştırma yazılımları ile birden çok sunucuya bölünerek kaynakları en verimli şekilde kullanmasını sağlayan yapıdır. Her VPS/Sanal Sunucu birbirinden bağımsız olup dedike/atanmış bir sunucu gibi çalışır.
VPS/Sanal Sunucular, Aynı Zamanda e-Posta Barındırmayı İçeriyor mu?
VPS Sunuculardan farklı olarak sunulan e-Posta planlarımızı mevcut hizmetinize ekleyebilirsiniz.
Mevcut VPS/Sanal Sunucu Planımı Yükseltebilir miyim?
Mevcut VPS/Sanal Sunucu aboneliğinizi üst paketlere dilediğiniz zaman kullanıcı alanınız üzerinden Yükselt butonunu kullanarak yükseltebilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var? [email protected] mail adresi üzerinden müşteri hizmetlerimize ulaşın.